انار نی ریز
جمعه , تیر ۲۰ ۱۳۹۹
خانه / انار / صادرات انار بسته بندی ممتاز به کویت

صادرات انار بسته بندی ممتاز به کویت

صادرات انار بسته بندی ممتاز به کدام کشورها انجام میگیرد؟ بازار کویت و دیگر کشورهای عربی برای واردات انار بسته بندی مناسب هستند و آیا بازارهای این کشورها برای این نوع انار، مشتری پسندی بالایی دارد؟

کویت از جمله کشورهایی است که به علت نزدیکی با ایران و حمل و نقل راحت کالا به این کشور، اغلب محصولات مورد نیاز خود را از ایران و دیگر کشورهای همسایه و نزدیک تامین می کند.
در بازار کویت همه ی گریدهای انار عرضه میگردد و تقریبا هر نوع اناری با هر قیمتی مشتری خاص خود را دارد.

چه نوع اناری برای صادرات مناسب تر است؟

نکته ی مهم برای صادرات انار و دیگر میوه ها، بررسی بازارهای هدف و آنالیز دقیق آن است تا طبق اصول و خواست بازار هدف، انار را آماده صادرات به آن کشور کرد لزا در این صورت انار با نرخ خوبی به فروش می رسد.

معمولا برای صادرات انار به اغلب کشورها باید انار را در بسته بندی های مناسب تهیه کرد که بیشتر نیاز بازارهای خارجی انار در بسته بندی های کارتن است چرا که زیبایی فوق العاده ای دارد و مشتری با دیدن آن مجذوب آن میشود لزا جنبه تبلیغاتی بی نظیری دارد.

طبیعتا انارهای با درجه کیفی بالا برای صادرات انتخاب میشوند، انارهایی که دارای دانه های آبدار و خوش رنگ باشد همچنین در مقابل حمل و نقل مقاوم باشد و کمترین آسیب را ببیند.
معمولا قیمت انار در اولویت دوم برای صادرات انار بسته بندی قرار میگیرد و خریداران خارجی در وهله ی اول به کیفیت انار و بسته بندی اهمیت میدهند.

انواع بسته بندی انار برای صادرات

انار هم به صورت بسته بندی و هم به صورت فله برای صادرات انتخاب و خریداری میشوند اما ۹۰% خریداران انار را به صورت بسته بندی تهیه میکنند.
انار در دو نوع بسته بندی تهیه میشود:

 1. بسته بندی کارتن
 2. بسته بندی سبد

یقینا مشتری پسندی انار در بسته بندی های کارتنی فوق العاده خواهد بود اما هزینه ی آن در مقایسه با سبدهای پلاستیکی بالاتر و قابل توجه تر است.
با این حال مشتریان ترجیح می دهند انار را در بسته بندی های کارتن با لیبل های جذاب خریداری کنند.

وزن خالص کارتن های انار از ۵ تا ۶ کیلو گرم بسته به تعداد شانه های کارتن متغیر است.
شانه ها برای صادرات معمولا ۱۰، ۱۲ و ۱۵ تایی هستند که به ترتیب انارهای ۳۵۰ گرم، ۴۵۰ گرم و ۵۰۰ گرم به بالا را جای میگیرند.

وزن خالص بسته های سبد معمولا ۴ یا ۶ کیلو گرم است که با فوم جلای آن را بهتر میکنند تا مشتری پسندتر شود.

فواید بسته بندی انار در صادرات چیست؟

طبق تحقیقات به عمل آمده برای صادرات هر کالایی علاوه بر تبلیغات و بازاریابی، بعد مهم دیگری وجود دارد که بدون آن عملا صادرات کالا به مشکل میخورد.
آن هم بحث بسته بندی و میزان جذاب بودن آن برای مشتری ها است، بسته بندی هایی که باید با بازار کشور مقصد همخوانی داشته باشد.

از فواید بسته بندی انار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان جذابیت محصول بالاتر میرود
 • درصد خرید انار بالاتر میرود
 • انار با قیمت بالاتری به فروش میرسد
 • انار با برند ایران و شرکت های ایرانی به فروش میرسد
 • مشتری پسندی انار بیشتر میشود
 • برند انار ایران شناخته شده تر میگردد
 • درصد آسیب انار کمتر میگردد.

صادرات انار بسته بندی ممتاز

اناری که برای صادرات انتخاب میشود باید ممتازترین و باکیفیت ترین انار بازار باشد چرا که کشورهای خارجی برای خرید انار بی کیفیت، هزینه ای نخواهند کرد.
انار ممتاز که برای صادرات تهیه میشود باید عاری از هر گونه آسیب در پوست و دانه ی انار باشد مثلا آفتاب پوست انار را تحت تاثیر خود قرار نداده باشد و به اصطلاح پوست انار آفتاب سوخته نباشد.

انار صادراتی معمولا از ۳۰۰ گرم به بالا هستند که اغلب بار باغات انار، از ۳۵۰ تا ۵۰۰ گرم هستند و درصد کمی بالای ۵۰۰ گرم یا پایین تر از ۲۵۰ گرم هستند.
انارهای ممتاز از باغات همه ی شهرهای ایران قابل خریداری هستند اما انارهای نیریز، یزد، ساوه و استهبان و ارسنجان از کیفیت بسیار بهتری برخوردار هستند.

صادرات انار به کویت و آنالیز آن

میزان صادرات انار بسته بندی به کویت در سال های اخیر رو به افزایش بوده است و در سال ۹۷ حدود ۲ هزار تن انار به کشور کویت ارسال شده است که غالب آن انارهای ممتاز رباب و ملس بوده اند.

انار ایران به دلایل زیر مناسب ترین گزینه برای کشور کویت و تجار آن به حساب می آید به همین دلیل است که بیشتر نیاز خود را از انار ایران تهیه میکنند، این دلایل را در ادامه بررسی میکنیم:

 • هزینه بسیار پایین نیروی انسانی در ایران
 • نزدیکی با ایران و هزینه اندک برای حمل و نقل انار
 • وجود راه های مختلف برای ارسال محصول انار به کویت هم از طریق مرزهای زمینی و هم دریایی
 • وجود باکیفیت ترین و مرغوبترین انارهای دنیا در ایران
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره فروش انار و فرآورده های انار: حمیدرضا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09174466722
پست الکترونیکی: hamidrezazare093@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عمده انار

خرید عمده انار صادراتی | قیمت انار سال ۹۹

خرید عمده انار صادراتی با قیمت روز در سال ۹۹ مد نظر تجار و شرکت …